Deze lange en tuttige meisjesnaam was totaal uit de mode, maar komt in Amerika nu terug in de hitlijsten

07.05.2026 09:03

Een naam van een klasgenoot met een paardenstaart, niet van een baby uit 2026. Misschien wat tuttig? Ouderwets? Toch gebeurt er iets opvallends aan de andere kant van de oceaan. In de Verenigde Staten maakt juist dit type klassieke meisjesnaam een comeback.

En daardoor staat ook de internationale variant Evelyn weer hoog in de hitlijsten.

De meisjesnaam Eveline klinkt voor veel Nederlanders als een naam uit de jaren tachtig of negentig, maar komt nu dus weer terug.

Waar Nederlandse ouders tegenwoordig vallen voor korte namen als Noor, Mila en Nora, kiezen Amerikaanse ouders juist steeds vaker voor romantische vintage namen met veel letters en een klassieke klank. Denk aan Charlotte, Eleanor, Violet en dus ook Evelyn. In de officiële Amerikaanse babynamenlijst van de Social Security Administration stond Evelyn in 2024 zelfs opnieuw in de top 10 populairste meisjesnamen.

Andere toppers uit de hitlijst zijn Amelie, Sofia, Mia, Olivia en Emma. Ook de lange namen Isabella en Charlotte lijken terug te komen.

Een tuttige lange meisjesnaam

In Nederland zie je voorlopig nog het tegenovergestelde gebeuren. Hier domineren juist korte, krachtige namen. Noor, Olivia en Nora stonden bovenaan de populairste meisjesnamen van 2025. Een naam als Eveline valt daardoor extra op: sierlijker, langer en minder minimalistisch dan de huidige trend. Maar afkortingen zijn wel al populair in ons land: Evi en Eva worden vaak gekozen als voornaam.

Toch zou dat zomaar kunnen veranderen. Want internationale naamtrends waaien vaak over uit Amerika, zeker via series, TikTok en celebritycultuur. Bovendien past Eveline perfect binnen de bredere “grandmillennial”-trend: klassieke namen met een zachte, elegante uitstraling die opnieuw chic worden gevonden.

Interessant is ook dat de naam in Amerika nooit helemaal verdwenen is. Volgens Amerikaanse naamdatabases wordt Eveline zelf nog steeds af en toe gegeven, terwijl Evelyn al jaren sterk stijgt. Daarmee lijkt de naam dezelfde route te volgen als namen als Emma en Olivia: ooit ouderwets, later ineens weer modern.

Kortom: waar Nederlanders bij Eveline misschien nog denken aan een tuttige naam uit een vorige generatie, horen Amerikanen juist iets klassieks, vrouwelijks en stijlvols. En als naamtrends één ding bewijzen, dan is het dit: niets veroudert sneller dan mode — behalve het idee dat een naam voorgoed uit de mode is.